Hra Reversi (Othello) Online

Ľavý horný roh   Pravý horný roh
 
  Hra Reversi je ťahová logická hra, ktorá sa hrá na šachovnici a jej cieľom je mať na konci viac kameňov ako súper.  

Informácie o hre Reversi (Othello)

Hra Reversi (tiež známa ako Othello) je ťahová hra, ktorá je náročná na logické myslenie hráča. Hra vznikla pod názvom Reversi koncom 19. storočia v Anglicku. Jej vynálezcami boli dvaja angličania: Lewis Waterman a John W. Mollett. V roku 1891 bola oficiálne vydaná v Nemecku. Neskôr hra upadla do zabudnutia a znova sa objavila až v roku 1971 v Japonsku, kde ju pod názvom Othello vydala firma Tsukuda Original. Názov bol inšpirovaný divadelnou hrou Othello od Williama Shakespeara. V Japonsku sa stala veľmi populárna a najdôležitejšie turnaje sú dokonca prenášané v tv.

Hra Reversi sa ovláda pomocou počítačovej myši:

  • Kameň položíte kliknutím na pole šachovnice. Na každé pole šachovnice je možné položiť maximálne jeden kameň.
  • Kameň môžete položiť len na pole, ktoré uzatvára s iným Vaším kameňom súvislý rad súperových kameňov. Na týchto poliach sa objaví po nadídený kurzorom myši šedý kameň spolu so zašedenými kameňmi súpera, ktoré daným ťahom získate.
  • Hra Reversi sa končí, ak sú obsadené všetky polia šachovnice, alebo už žiaden hráč nemôže urobiť ďalší ťah, alebo po vypršaní času určenému na hru.

Momentálne má hra Reversi tri stupne obtiažnosti, ktorá sa nastavuje pri začiatku hry. V nastaveniach hry je možné zvoliť, či bude začínať hráč človek, alebo hráč počítač.

(: Veľa zábavy :)
 
Ľavý spodný roh   Pravý spodný roh
|